Koncert wychowanków ogniska muzycznego

W niedzielę, 09.01.2011r. w Sali Konferencyjnej Powiatowego Ośrodka Kultury z/s w Działoszynie odbył się uroczysty koncert dzieci i młodzieży z Ogniska Muzycznego.
Ognisko Muzyczne działa przy POK już od ponad 3 lat. Jego uczestnicy, pod okiem wykwalifikowanej kadry pedagogów z Filharmonii Częstochowskiej, uczą się grać na fortepianie, skrzypcach, flecie i gitarze. Pogłębiają także swoją wiedzę z teorii muzyki i poznają zasady poprawnej recytacji. Zajęcia obejmują również solfeż (kształcenie słuchu), a także rytmikę i wybrane elementy sceniczne. Swoje osiągnięcia i postępy w nauce młodzi artyści mają szansę zaprezentować przed szerszą publicznością podczas tradycyjnych już koncertów organizowanych na zakończenie półrocza. Niedzielny popis był właśnie jednym z nich.
Uroczysty koncert poprowadziła instruktorka, a zarazem koordynatorka Ogniska Muzycznego – Małgorzata Starczewska – Owczarek. Najwięcej emocji wzbudził, jak zawsze, występ najmłodszej grupy dzieci. Przedstawiły one widzom bajkę Ignacego Krasickiego „Przyjaciele”, z morałem, który wprawdzie wszyscy dobrze znamy, ale rzadko o nim pamiętamy. Z kolei starsi wychowankowie zaprezentowali bardzo zróżnicowany repertuar, w którym znalazły się zarówno znane wszystkim utwory muzyki klasycznej jak i hity muzyki rozrywkowej.
Na koncert w wykonaniu dzieci i młodzieży z Ogniska Muzycznego przybyli dumni rodzice, dziadkowie, koledzy i koleżanki wychowanków. Sala została wypełniona po brzegi. Występ dzieci swoją obecnością uświetnili również: Wicestarosta Powiatu Pajęczańskiego – Pan Jacek Lewera, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu –Pan Piotr Kruk i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu – Pan Tomasz Borgul.
Skip to content