„Nieograniczenie” Adriany Misiek ` Smolnej

W sobotę, 12 lutego w Sali Wystawowej Powiatowego Ośrodka  Kultury odbył się wernisaż młodej działoszyńskiej artystki Adriany Misiek. Na otwarciu wystawy obok rodziny i przyjaciół pojawiło się liczne grono kolegów i koleżanek  z II LO im. Janusza Korczaka w Wieluniu, do którego uczęszcza artystka.

Adriana fotografią zajmuje się od 7 lat. Mimo młodego wieku może poszczycić się już  II miejscem w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym jednej ze znanych firm odzieżowych. Zgromadzone na wystawie fotografie to efekt kilkuletniej pracy autorki. Kluczową rolę w jej twórczości odgrywa człowiek. To w nim Adriana odnajduje największą inspirację. Jednak, jak sama twierdzi, to nie sam model, a jego osobowość jest fotogeniczna. A jak różnorodne i ciekawe są to osobowości można się samemu przekonać oglądając zdjęcia Smolnej.

Czytaj dalej„Nieograniczenie” Adriany Misiek ` Smolnej

Muzyczne walentynki w Pałacu Męcińskich

Powiatowy Ośrodek Kultury z/s w Działoszynie przygotował wyjątkowe wydarzenie muzyczne. W wigilię św. Walentego dla zakochanych i nie tylko o miłości zaśpiewała Alina Urbańczyk-Mróz. Specjalnie na tę okazję stylowe wnętrza przystrojono walentynkowymi  akcentami, a atmosferę dopełniało odpowiednio dobrane światło. Przy świecach i lampce wina goście mogli spędzić miłe chwile słuchając znanej śpiewaczki operowej.

Alina Urbańczyk-Mróz od dziecka zafascynowana jest operą, śpiewem i tańcem. Po ukończeniu średniej szkoły muzycznej w Chorzowie w klasie wokalistyki mgr Teresy Markiewicz wstąpiła do Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Przez blisko 10 lat była tam solistką baletu i zespołu wokalnego, występując z zespołem praktycznie na całym świecie. W wieku 28 lat rozpoczęła studia na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu solowego prof. Michaliny Groniec, które ukończyła z wyróżnieniem. Na stałe nie jest związana z żadnym teatrem muzycznym czy operą. Dzięki temu swój czas może poświęcić właściwie wyłącznie działalności koncertowej.  W niedzielę mięliśmy okazję usłyszeć największe arie i pieśni miłosne  w wykonaniu śpiewaczki przeplatane wierszami miłosnymi czytanymi przez zgromadzonych na sali gości. Przy fortepianie tego dnia zasiadła Lubow Nawrocka.

Czytaj dalejMuzyczne walentynki w Pałacu Męcińskich

Wilk i Zając w Powiatowym Ośrodku Kultury

W ramach atrakcji, organizowanych w czasie ferii przez Powiatowy Ośrodek Kultury z/s w Działoszynie, po raz kolejny przed publicznością wystąpiło krakowskie studio teatralne „Art-Re”. Przedstawienie odbyło się w poniedziałek, 17.01.2011r. o godzinie 9:00. Tym razem aktorzy zaprezentowali przedstawienie „Wilk i Zając”. Na widowni zasiedli uczniowie Szkoły Podstawowej w Sulmierzycach i Szkoły Podstawowej w Siemkowicach.

Przedstawienia z udziałem krakowskich artystów zawsze mają lekką kabaretowo-humorystyczną formę. Tak było też i tym razem. Pełen komicznych sytuacji i humoru słownego spektakl o ciągłej pogoni Wilka za Zającem rozśmieszył młodych widzów do łez. Wielokrotne przebieranki aktorów, świetna gra, dynamiczna akcja, piękna kolorowa scenografia i stroje oraz odpowiednia muzyka zagwarantowały dobrą zabawę. Najważniejszy był jednak doskonały kontakt aktorów z publicznością. Dzięki niemu dzieci nie tylko oglądały przedstawienie, mogły w nim wziąć również udział. Odpowiadały na pytania, były zapraszane na scenę, razem z aktorami bawiły się, klaskały, śmiały się i oczywiście – grały. Przez zabawę utrwalały pozytywne zachowania i nawyki życia codziennego. Podczas przedstawienia okazało się, że uczniowie doskonale wiedzą jak powinno się kulturalnie spożywać posiłki i czym należy czyścić zęby. Znają również podstawowe zasady ruchu drogowego.

Czytaj dalejWilk i Zając w Powiatowym Ośrodku Kultury

Skip to content