Fotorelacja – Koncert z okazji 93 rocznicy Odzyskania Niepodległości

18 listopada br. w siedzibie Regionalnego Centrum Rozwoju Kultury i Turystyki z/s w Działoszynie odbył się koncert upamiętniający dzień odzyskania przez Polskę niepodległości. Na scenie Pałacu Męcińskich zaprezentowała się zaproszona przez organizatora Orkiestra Dęta Cementowni Warta S.A. pod batutą Artura Szczęsnego. Montaż słowno-muzyczny pod kierunkiem mgr Doroty Piekarz przygotowała młodzież z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Działoszynie. Zapraszamy na fotoreportaż z uroczystości.

Fotorelacja:

Czytaj dalejFotorelacja – Koncert z okazji 93 rocznicy Odzyskania Niepodległości

„Poznaj swojego sąsiada” – Gmina Kiełczygłów

„Gmina z pasją”

Dnia 17 listopada br. w Regionalnym Centrum Rozwoju Kultury z/s w Działoszynie zaprezentowała się kolejna gmina powiatu pajęczańskiego – gmina Kiełczygłów. Ze względu na fakt, że w gminie tej zamieszkuje duża  liczba twórców ludowych, czyli ludzi z pasją – to jej prezentacja  i otwarcie wystawy promującej odbyło się pod hasłem „Gmina Kiełczygłów – Gmina z pasją”. Zebranych gości powitała dyrektor RCRKiT – Aldona Pol, po czym głos zabrał wójt gminy – Kazimierz Jędrzejski, który wyraził podziw i uznanie dla społeczności zamieszkującej jego gminę.

W krótkiej prezentacji multimedialnej kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Kiełczygłowie pani Elżbieta Iskra-Ucińska przedstawiła historię gminy, opowiedziała o znanych ludziach, walorach przyrodniczych gminy, zabytkach, działających na terenie gminy stowarzyszeniach, organizacjach pozarządowych i zespołach muzycznych. Końcową część prezentacji poświęcono zrealizowanym na terenie gminy zadaniom inwestycyjnym.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości przed publicznością zaprezentowały się największe talenty muzyczne gminy. Uroczystym polonezem kontuszowym część artystyczną rozpoczęła Orkiestra Dęta. Niezwykłym wokalem i znajomością piosenki francuskiej pochwaliła  się Aleksandra Boczek, laureatka wielu konkursów i festiwali. W repertuarze instrumentalnym wystąpiła Anna Szczepańska, która zagrała utwory takich wybitnych kompozytorów jak F.Chopina i W.A.Mozarta. Największy zachwyt wśród publiczności wywołał występ Mikołaja Brożyny z partnerką Anią Kucharczyk. Młoda para taneczna zaprezentowała kilka tańców latynoamerykańskich. Część artystyczną uroczystości zakończyła  akcentem ludowym kapela „Kiełczygłowianie”. Po obejrzeniu wystawy prezentującej dorobek gminy Kiełczygłów  goście mieli okazję skosztować takich przepysznych potraw regionalnych jak obrowska zupa chrzanowa, barszcz czerwony z rogalami nadziewanymi kapustą i grzybami, zupa dyniowa, różnego typu sery białe i żółte, wiejskie wyroby wędliniarskie, a także przeróżne wypieki domowe. Wszystkie te specjały zostały przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Obrowie.

Wystawę prezentującą dorobek gminy Kiełczygłów można oglądać w galerii RCRKiT z/s w Działoszynie do końca grudnia.

 

Fotorelacja:

Czytaj dalej„Poznaj swojego sąsiada” – Gmina Kiełczygłów

Skip to content