Wieczór twórczości Juliana Tuwima

19 kwietnia 2013r. w siedzibie Regionalnego Centrum Rozwoju Kultury i Turystyki z/s w Działoszynie odbył się wieczór twórczości Juliana Tuwima. Znane i mniej znane wiersze poety czytali m.in. przedstawiciele instytucji oświatowo-kulturalnych z terenu naszego powiatu. Wśród recytowanych wierszy znalazły się m.in. „Zmęczony burz szaleństwem”, „Sitowie”, „Colloquium niedzielne na ulicy”, fragment „Kwiatów Polskich”, „Prośba o piosenkę” i wiele innych. Recytacje wierszy przeplatane były tekstami Tuwima przygotowanymi w aranżacji muzycznej. Można było wysłuchać m.in. walca Grande Valse Brillante w wykonaniu Dominiki Brożyny, piosenki „Na pierwszy znak” w wykonaniu Mai Kurek, czy też utworu „Tomaszów” w wykonaniu Martyny Dubińskiej.

Wszystkim zaangażowanym w realizację wieczoru poetyckiego serdecznie dziękujemy.

Czytaj dalejWieczór twórczości Juliana Tuwima

VI edycja konkursu recytatorskiego już za nami!

VI POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

 

6 edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego już za nami!

W dniach 9-10 kwietnia o miejsca na podium rywalizowało z sobą 106 osób w 5 kategoriach wiekowych. Laureaci najstarszej kategorii wezmą udział w eliminacjach do 58. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Organizatorem VI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego jest Regionalne Centrum Rozwoju Kultury i Turystyki z/s w Działoszynie. Patronat nad konkursem objął Starosta Pajęczański – Jan Ryś.

W pierwszym dniu rywalizowali z sobą uczniowie szkół podstawowych, drugiego – młodzież gimnazjalna, ponadgimnazjalna i dorośli.

Czytaj dalejVI edycja konkursu recytatorskiego już za nami!

Skip to content