Dożynki Parafialno-Gminno-Powiatowe 2013 w Pajęcznie

8 września przy kościele Parafii pw. Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie odbyło się tradycyjne święto rolników. Uroczystość ta była nie tylko podziękowaniem za trud rolników i dobre zbiory, ale także okazją do wspaniałej zabawy i integracji gmin powiatu pajęczańskiego. Organizatorami tegorocznych dożynek byli: Parafia p.w. Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie, Urząd Gminy i Miasta Pajęczno, Starostwo Powiatowe w Pajęcznie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pajęcznie oraz Regionalne Centrum Rozwoju Kultury i Turystyki z/s w Działoszynie.
Uroczystości dożynkowe tradycyjnie rozpoczęły się od przemarszu korowodu dożynkowego na czele z Orkiestrą Dętą OSP Pajęczno oraz mszy św. celebrowanej przez proboszcza Szymona Gołuchowskiego. Podczas mszy delegacje z 6 gmin powiatu pajęczańskiego zaprezentowały wspaniałe wieńce dożynkowe i symbolicznie złożyły upieczone z tegorocznego ziarna chleby, które zostały później podzielone między uczestników dożynek.
W ludowym bloku artystycznym zaprezentowali się: Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Strzelce Wielkie wraz z Mażoretkami „IZZI”, Zespół Śpiewaczy „Trębaczewianie” tercet wokalny „Amelki”, Zespół Śpiewaczy „Jankowskie Wolanki” oraz Amatorski Zespół Śpiewaczy „Alek i Babki”.
Tradycyjnie dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa. Obok rowerów i kosiarki nagrodą główną w loterii był kucyk ufundowany przez Burmistrza Gminy i Miasta Pajęczno Dariusza Tokarskiego.
Główny sponsor Dożynek Parafialno-Gminno-Powiatowych w Pajęcznie to: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego w Bełchatowie.

Dzięki kopalni mogliśmy m.in. wspaniale bawić się „pod chmurką” przy zespole „Przyjaciele” oraz zapewnić poczęstunek dla występujących artystów.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniach dożynkowych oraz przyczynili się do zorganizowania loterii fantowej.

Czytaj dalejDożynki Parafialno-Gminno-Powiatowe 2013 w Pajęcznie

Skip to content