Projekt Erasmus+ „Przywracanie aktywnego obywatelstwa w Europie”

W ramach międzynarodowego projektu Erasmus+ „Przywracanie aktywnego obywatelstwa w Europie”, koordynowanego przez Zespół Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej-Curie w Działoszynie, dnia 20 kwietnia 2015 r. w Regionalnym Centrum Rozwoju Kultury i Turystyki z/s w Działoszynie odbyły się zajęcia artystyczne dla gości z Turcji. W ramach zajęć przeprowadzony został pokaz oraz warsztaty z decoupage. Panie przynależące do zespołu „Trębaczewianie”: Dorota Rabiniak, Teresa Szczęsna, Grażyna Derek, Daniela Wiktor oraz Jadwiga Modlińska pokazały uczestnikom jak posługiwać się metodą decoupage i stworzyć  oryginalne ozdoby. W dalszej kolejności Pani Barbara Depta pokazała jak wykonać korale i naszyjnik z filcu.

Czytaj dalejProjekt Erasmus+ „Przywracanie aktywnego obywatelstwa w Europie”

Wieczór poezji Eleonory Grondowej

17 kwietnia 2015r. w siedzibie RCRKiT odbył się wieczór poezji, zorganizowany przy współudziale z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Działoszyn. Własną twórczość poetycką zaprezentowała Eleonora Grondowa –  ludowa poetka z Konopnicy, autorka tomików „Piórem i sercem” i „Warto żyć nad Wartą”. Wiersze pani Eleonory przeplatane były muzyką ludową w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego  „Nadwarcianki” z Konopnicy. Swoje wiersze zaprezentowali również poeci zrzeszeni w Regionalnym Klubie Literackim „Drzewo Poznania” działającym przy Bibliotece Publicznej MiG Działoszyn: Maria Teresa Szczerkowska, Adam Piotrowski,  Dariusz Kuśmierek, Marian Konieczny, Anna Kubarycz, Mikołaj Obalski.

Czytaj dalejWieczór poezji Eleonory Grondowej

Projekt Erasmus+ „Przywracanie aktywnego obywatelstwa w Europie”

W ramach międzynarodowego projektu Erasmus+ „Przywracanie aktywnego obywatelstwa w Europie”, koordynowanego przez Zespół Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej-Curie w Działoszynie, dnia 16 kwietnia 2015 r. Regionalne Centrum Rozwoju Kultury i Turystyki z/s w Działoszynie przyjmowało gości z Turcji – władze oświatowe oraz nauczycieli z miasta Edirne. Podczas spotkania odbył się występ Zespołu Ludowego „Trębaczewianie”, który przyjazd gości uświetnił Suitą Sieradzką. Po występie „Trębaczewian” odbyły się tańce ludowe mające na celu zintegrowanie gości. Wieczór zakończył się degustacją tradycyjnych polskich potraw, wśród których nie zabrakło pierogów, gołąbków oraz śledzi.

Czytaj dalejProjekt Erasmus+ „Przywracanie aktywnego obywatelstwa w Europie”

Skip to content