3. Międzypowiatowy Przegląd Kapel i Zespołów Śpiewaczych już za nami

W dn. 23 maja 2015 r. w Regionalne Centrum Rozwoju Kultury i Turystyki z/s w Działoszynie przy współpracy Łódzkiego Dom Kultury odbył się 3. Międzypowiatowy Przegląd Kapel i Zespołów Śpiewaczych.
Do Przeglądu zaproszono osiem powiatów województwa łódzkiego: pajęczański, łaski, wieluński, wieruszowski, radomszczański, bełchatowski, poddębicki i sieradzki. Przegląd rozegrany został w czterech kategoriach: Kapele, Zespoły Śpiewacze, Soliści-śpiewacy oraz Mistrz-Uczeń. Uczestników oceniała komisja w składzie: Tomasz Spychała – kierownik działu etnograficznego w Muzeum Ziemi Wieluńskiej, Ewa Sławińska-Dahlig – muzykolog, instruktor Łódzkiego Domu Kultury, Małgorzata Dziurowicz-Kaszuba – etnograf współpracujący z Łódzkim Domem Kultury oraz Edward Warzycha – działoszyński kronikarz i emerytowany nauczyciel wychowania muzycznego.
W Przeglądzie wzięło udział 15 Zespołów Śpiewaczych, 3 Kapeli, 8 solistów oraz 7 osób w kategorii Mistrz-Uczeń z pięciu powiatów województwa łódzkiego: pajęczańskiego, wieluńskiego, wieruszowskiego, sieradzkiego oraz poddębickiego. Powiaty: radomszczański, łaski i bełchatowski nie były reprezentowane podczas 3. Międzypowiatowego Przeglądu Kapel i Zespołów Śpiewaczych. Najliczniej reprezentowany był powiat wieluński i sieradzki.

Czytaj dalej3. Międzypowiatowy Przegląd Kapel i Zespołów Śpiewaczych już za nami

3. Międzypowiatowy Przegląd Kapel i Zespołów Śpiewaczych

Dn. 23 maja 2015 r. w Zespole Pałacowo-Parkowym w Działoszynie, w ramach Nadwarciańskiego Festiwalu Ludowego odbędzie się 3. Międzypowiatowy Przegląd Kapel i Zespołów Śpiewaczych. Przesłuchanie odbędzie się w czterech kategoria: soliści-śpiewacy, kapele, mistrz-uczeń oraz zespoły śpiewacze. Uczestnicy mają obowiązek zgłosić się 1 godzinę przez swoim wystąpieniem.

Poniżej lista wystąpień.

Czytaj dalej3. Międzypowiatowy Przegląd Kapel i Zespołów Śpiewaczych

Skip to content