Alberto Amati – koncert 28.11.2015 – fotorelacja

Alberto Amati 

… odkrył zamiłowanie do śpiewu uczęszczając do konserwatorium im. Giuseppe Verdi w Ravennie. Chodził do klasy fortepianu ale po jakimś czasie uznał, że to nie fortepian jest mu dany, tylko właśnie śpiew. W latach 90-tych zauważył jego możliwości wokalne Maestro Franco Segurini – nauczyciel muzyki, kompozytor, dyrygent i Dyrektor Orkiestry „La corale di San Severo” w Ravennie i wspomagał go w rozwoju.

Alberto brał udział w różnych imprezach artystycznych, konkursach i festiwalach piosenki, m.in. „Stalattite d’oro”, „Festival de L’unita”, współpracował ze studiem nagrań Vallemania Recording Studio, występował we włoskiej telewizji Tele San Marino, Video Regione, Rete1 Faenza. Użyczał głosu w spotach radiowych i telewizyjnych, wystąpił jako statysta we włoskich produkcjach filmowych ”Jolly blu”, reż: Stefano Salvati , ”Fine secolo”, reż: Gianni Lepre.
Przyjechał do Polski w maju 2011 i szybko się zadomowił, ponieważ okazało się, że Polacy nie tylko lubią słuchać włoskiej muzyki ale też potrafią się przy włoskich szlagierach dobrze bawić.

Czytaj dalejAlberto Amati – koncert 28.11.2015 – fotorelacja

Skip to content